Robustel R2110 – Inteligentny router LTE cat. 6

wpis w: Aktualności | 0

Bramka IoT LTE cat. 6 + BLE 5.0

Nowy gateway R2110 firmy Robustel to szybka, inteligentna bramka IoT oferująca najnowocześniejszą łączność bezprzewodową LTE cat.6 dla złożonych mobilnych systemów wymaganych w inteligentnych miastach czy w środowiskach przemysłowych.

R2110 został zaprojektowany z myślą o aplikacjach o znaczeniu krytycznym, oferując podwójne moduły GSM, aby zapewnić natychmiastowe przełączanie awaryjne na drugie połączenie w celu zapewnienia niemal stałego połączenia. Ten poziom niezawodności jest szczególnie cenny w aplikacjach IoT w pojazdach poruszających się pomiędzy BTS oraz w monitorowaniu i kontroli przemysłowej, która wymaga 100% dostępności.

Wraz z rozwojem IoT Robustel widzi coraz większe zapotrzebowanie na dużą ilość przesyłanych danych. Technologia LTE-Advanced z agregacją nośną podnosi teoretyczną prędkość pobierania do 300 Mb/s, a modemy komórkowe są w stanie agregować trzy lub więcej kanałów uzyskując przepustowości do 600 Mb/s. R2110 implementuje najlepsze w swojej klasie moduły komórkowe LTE-Advanced, które obsługują wysokie prędkości transmisji i optymalizację przepustowości, umożliwiając klientom i operatorom na całym świecie przygotowanie przyszłych wdrożeń Internetu Rzeczy w miarę ewolucji możliwości sieciowych. Oprócz zwiększonych możliwości transmisji GSM router R2110 wyposażono również w komunikację Bluetooth 5.0 obsługującą wyższe prędkości transmisji na większe odległości przy niższym zużycie energii, dzięki czemu R2110 jest idealną bramą lub hubem dla czujników IoT podłączonych poprzez Bluetooth do sieci.

Robustel R2100 - konfiguracje

Potężne możliwości urządzenia oparte są o RobustOS, systemie operacyjnym opartym na Linuksie, który został opracowany przez Robustel specjalnie do użytku w urządzeniach jego produkcji. RobustOS zawiera zaawansowane funkcje sieciowe i protokoły, zapewniając klientom bezproblemową obsługę. Dla klientów oczekujących większej personalizacji Robustel oferuje pełny pakiet programistyczny (SDK), który umożliwia tworzenie aplikacji w celu uwolnienia pełnego potencjału R2110. Podczas gdy elastyczność R2110 oferuje nieograniczone możliwości dla klientów opracowujących aplikacje IoT, Robustel widzi główne zastosowanie w aplikacjach typu:

Transport

gdzie stały czas pracy i poprawiona przepustowość umożliwiają łączność w zakresie śledzenia floty, logistyki, monitorowania wydajności silnika i kierowcy

Robustel R2100 - transport

Smart Cities

Gromadzenie i monitorowanie wideo. Dzięki włączeniu LTE Cat-6 i Bluetooth 5.0 do R2110, urządzenie stało się idealnym hubem dla czujników Bluetooth, które muszą komunikować się z wysokim stopniem niezawodności, idealnym do kontroli ruchu, zarządzania oświetleniem, monitorowania katastrof

Robustel R2100 - smart cities

Przemysłowy Internet Rzeczy

Dzięki firmom użyteczności publicznej, konstruktorom maszyn, firmom produkcyjnym i infrastrukturalnym, które muszą monitorować i kontrolować aktywa o wysokiej wartości, chwaląc R2110 za agregację nośników, podwójną redundancję i wsparcie dla wielu interfejsów, aby dopasować się do różnych starszych i współczesnych instalacji i urządzeń.

Robustel R2100 - przemysłowy internet rzeczy

Gateway R2110 – najważniejsze cechy:

 • Eth 1 Gb/s
 • Wi-Fi 802.11ac Wave1 dual 2.4G i 5GHz
 • GNSS GPS/GLONASS/BeiDou/Galileo
 • zasilanie POE
 • Interfejs szeregowy RS485 i RS232
 • Cyfrowe wyjścia DI/DO
 • Bluetooth 5.0 LE
 • Obsługuje WWAN, WAN, łącze WLAN do tworzenia kopii zapasowych i wykrywania ICMP
 • Obsługuje tworzenie kopii zapasowych na zimno/ciepło oraz równoważenie obciążenia
 • RobustOS + SDK + App
 • IPsec/OpenVPN/GRE
 • Zarządzanie i konserwacja poprzez Web/CLI/SNMP/RobustLink Cloud
 • Solidna przemysłowa konstrukcja (zasil. 9 – 36 VDC, montaż na ścianie lub na szynie DIN)

Szczegółowa specyfikacja techniczna dostępna jest na stronie produktu: Robustel R2110 Gateway

Robustel R2100 - router przemysłowy z komunikacją bluetooth
Robustel R2100 - router przemysłowy z komunikacją bluetooth